BIOGRAPHY (životopis)

20. srpna 2013 v 9:01 | veryss
Jméno: Daniel Andrew Sharman
Narozen: 25. května 1986
Pochází z: Hackney, Londýn
Povolání: Herec
Aktivní od roku: 1995 - současnost


Jako mladý herec na pódiu
Daniel začal s hraním, když mu bylo pouhých 9 let. Šel na konkurz k Royal Shakespear Company, kde byl vybrán ze stovky dětí. "Prostě jsem to zbožňoval," řekl o jeho vstupu do dramatického umění. "Běhe Macbetha a Henryho VI bylo tolik krve a všeho, že to pro mě, jako pro dítě, bylo prostě fantastické. Nejlepší věc na světě."
Sharman s Royal Shakespear Company sehrál dvě hry: The Park v roce 1995 (když mu bylo 9 let) a Macbeth v v roce 1996 (když mu bylo 10). Zahrál si také ve hře The Winslow Boy v roce 2002 (když mu bylo 16).

Vzdělání
Sharman chodil na soukromou školu Mill Hill School, kde byl známý jako "Dan Sharman" a Arts Educational School, obojí v Londýně. Během jeho školských let si zahrál ve hře "Hvetch", která se dostala až na známý festival Edinburgh Fringe.
Od roku 2004 do roku 2007 Daniel studoval na Londýnské Akademii Hudby a dramatického umění (London Academy of Music and Dramatic Art), kde získal bakalářský umělecký titul ve hraní.

Z pódia na obrazovky
Sharmanova první role ve filmu byla role hudebníka, kterého si zahrál ve filmu The Last Days of Edgar Harding. V roce 2010 byl obsazen jako Ares, řecký bůh války, v nadpřirozeném filmu The Immortals, kde si zahrál i s Mickey Rourkem, Kellanem Lutzem a Henrym Cavillem; film byl vysílán v roce 2011. "Hraní ve filmu mi přišlo vážně obtážné", přiznal o hraní v televizi. "Přijde mi to trochu divné a nepřirozené. Ale když se začnu hodně snažit, jsem hodně soutěživý."

Televizní role
Sharmanovi televizní role také čítají roli ve dvou epizodách seriálu The Nine Lives of Chloe King (kde si zahrál po boku svého spoluherce ze seriálu Teen Wolf, Coltona Haynese), kde si zahrál roli jako "Zane", roli v Inspector Lewis, filmu Robina Pilchera Starting Over a jedné epizody Judge John Deed. Zahrál si také v The Sexy Dark Ages od Funny or Die spolu s Shawnem Pyfromem a Robertem Englundem.
V současné době Sharman natáčí svou roli vlkodlaka Isaaca Laheyho ve 3. sérii nadpřirozeného seriálu od MTV, Teen Wolf, ve které podle producenta seriálu Jeffa Davise bude mít velkou roli.

Co se chystá
Nejen, že bude Sharman viděn ve 3. sérii Teen Wolf, ale uvidíme ho také v nadcházejícím hororu s názvem The Collection s jeho spoluherečkou z Teen Wolf, Eaddy Maysovou (Victoria Argent, máma Allison), ktery se odvysílal v listopadu 2012. Zahraje si také v The Beauty of Sharks s Billem Nighym, Sharon Stoneovou a Faye Dunaway, které se odvysílá v roce 2013 a kde si zahraje roli Samuela Hamiltona a nějaké ženy. Při rozhovoru s Nylon magazínem řekl, "V The Beauty of Sharks dělám něco, co jsem vždycky chtěl, což je hraní ženy. Jsem docela kost - Nesnáším vytahování, ale myslím, že já se vytahovat můžu."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama